
GoMo е мобилно приложение за улесняване на оперативното управление, базирано на променливи разходи и брутен марж на ниво ферма. Предложеният продукт се основава на традиционния модел за анализ на процесите на брутния марж и аналитичната мрежа. С въвеждането на мулти-критерий анализ (МКА) в оперативното управление на фермата се постига възможност за провеждане на анализ на чувствителността. По този начин всеки земеделски стопанин може да получи своят брутен марж въз основа на опита и оценката на различните алтернативи, които той вече може да предприеме.
Целта ни е да предоставим мобилно приложение, което да помогне на фермерите да изчисляват своя брутен марж и печалба дигитално по прост и интуитивен начин. Нашият продукт ще предостави напълно подредена, независима от дигитална платформа за оперативно управление на стопанството в ръцете на фермера.
Рисковете и очакванията в земеделието взаимно се засилват в опита за подобряване на оперативното управление на фермата. При прогнозирането и планирането на производството, цената и доходите на земеделските стопанства, изчисляването на брутния марж (a-priori и a posteriori) се използва като прокси за динамиката на печалбата. Въз основа на формулировката на очакваната доходност и очакваната средна брутна цена, изчисляването на очаквания брутен марж и печалба, чрез модел на МКА, позволява включването в този процес на знанието на земеделските стопани.
Този модел представлява пример за това как основните изчисления на брутния марж (БМ) могат да бъдат обогатени с допълнителна информация за конкретните рискове, без да са необходими разширения и връзки на други бази данни, като например времето или почвените условия в стопанството. Използвайки този модел, всеки земеделски производител може да извърши анализ на чувствителността, за да определи размера на вариациите в настоящите изчисления на БМ в зависимост от конкретните рискове в стопанството.
Проектът GoMo се основава на методологични иновации. На една от нашите срещи възникна идеята да създадем мобилно приложение, което да даде възможност на малките фермери да използват лесен модел за управление на работата вкъщи, в офиса и т.н. на ниска цена и удобен за изпълнение. Търсихме пазарен сегмент в мобилните приложения, които понастоящем не бяха обслужвани. Разбрахме, че има няколко приложения, достъпни на пазара, като например всички видове изчисления на БМ, но не и комбинация с метод, който позволява да се оцени риска в селското стопанство. Единствените мобилни приложения на пазара са тези, които предлагат изчисление на БМ. Нямаше приложения, които дават възможност на клиентите да оценяват риска и да правят сами да правят анализ на чувствителността си със смарт телефон.
С изключение на отделните потребители, GoMo може да се използва от корпоративни потребители като кредитни кооперации, банки, застрахователни компании и др. Като допълнителен инструмент за оценка на риска на кандидатите (например кандидатите за заем). Приложението може да бъде адаптирано към специфичните изисквания и нужди на корпоративния потребител. По този начин кредитните кооперации на GoMo могат да оценят кандидатите на кредита и тяхната кредитоспособност.
След създаване на профил в GoMo единственото необходимо от страна на потребител (фемер) е да изпрати заявка в съответната кредитна кооперация – придружена от попълването на кратък въпросник. От своя страна кооперацията приема заявката, с което приключва процедурата по присъединяване. От този момент потребителят разполага с пълен набор от функции, като „Заявка за изчисление на таван на кредита“ например или други – целящи да улеснят комуникацията и административните процеси. Кредитната кооперация получава достъп до необходимата информация за членовете, както и подробни данни за стопанството. Показатели за социално предстаняне биват предоставени под формата на попълнен въпросник от страна на членовете (попълват се от потребителите при заявка за присъединяване). В рамките на системата са достъпни анализ на риска и подробна история за всеки член на кооперацията.
За повече подробности и информация може да се свържите нас на тел.+359 88 293 3519 или пишете на имейл адрес: baccom.office@gmail.com .